PROGRAM – 13. HUNGARIKUM Napok

Nagyszeben, 2022. július 1-3. – Program

Péntek – 2022. július 1.

Helyszín: Református Templom Galéria

12:00 – Kiállítás megnyitó: Tehetségük az „isteni ingyen kegyelem” ajándéka – Berde Mária írónő és Berde Amál festőművész pályaképe

      Nagybánya a női alkotók tükrében című program keretében

14:00 – 18:00 Idegenvezetés – Astra Skanzen – Kisdisznód

Helyszín: ASTRA Szabadtéri Múzeum

14:00 – 16:00 Magyar Vásár – hivatalos megnyitó

Kézművesek utcája – vásár és bemutatók

Gasztro Tér – vásár és bemutatók

Bor-pálinka és kézműves sör – kóstolók

Szombat – 2022. július 2. – SZABADTÉRI MŰSOROK

Helyszín: ASTRA Szabadtéri Múzeum

07:00 – 15:00 – Főzőverseny

09 – 14 – megnyitó, tűzgyújtás, gulyásfőzés, tánc és muzsika, kézműves bemutatók és vásár, gyermekműsorok, ostorozás, ostorfonás, íjazás, játékok, versenyek, kóstolók, stb.

14:00 – zsűrizés, díjazás, kóstolók

Losonczy István Hagyományőrző és Sportegyesület Temesvár – jurtaépítés, szablya, ostorozás, botozás, harci bemutatók, viselet- és fegyverbemutató.

Kalibáskő Erdei Iskola – jurta, íjazás, szövés

Kézművesek utcája – vásár és bemutatók

Gasztro Tér – vásár és bemutatók

                                Desszert különlegesség – Mikóújfalusi Rakott Ág

Bor-pálinka és kézműves sör – kóstolók

11:00 – 17:00 – Kísérő műsorok és meghívottaink:

Az Aranyszívek Nyugdíjas Egyesület, Sepsiszentgyörgy – népdalok

Szentivánlaborfalvi Székely István Dalkör

Nagyszebeni gyerekek citeraelőadása, Bucz Júlia vezetésével – évadzáró koncert

Vári Dance Budapest – táncelőadás, a Nemzetközi Színház Fesztivál keretén belül

Tárkány Művek koncert

Vasárnap – 2022. július 3. – SZABADTÉRI MŰSOROK

Helyszín: ASTRA Szabadtéri Múzeum

09:00 – 14:00 – Magyar séfek főznek

Losonczy István Hagyományőrző és Sportegyesület Temesvár – jurtaépítés, szablya, ostorozás, botozás, harci bemutatók, viselet- és fegyverbemutató.

Kalibáskő Erdei Iskola – jurta, íjazás, szövés

Kézművesek utcája – vásár és bemutatók

Gasztro Tér – vásár és bemutatók

Bor-pálinka és kézműves sör – kóstolók

11:00 – 15:00

Nóták és népdalok – Szőcs Lőrincz és zenekara, Bíró Éva és meghívottak

Erdélyi néptáncok – Bekecs Néptáncszínház

Ez is érdekelhet