Aerobik Klub indul Nagyszebenben.
Molnár Lilla – a Miniszterelnökség Petőfi Sándor Program nagyszebeni és vizaknai ösztöndíjasa, többek között aerobik okleveles oktató.
„A 60 perces óra keretein belül a bemelegítés után egy állóképesség fejlesztő rész következik ( cardio), majd főképp talajon végzett erősítő gyakorlatok és nyújtás zárja az órát. A foglalkozásra polifoam/törölköző , folyadék és sportos, kényelmes öltözet szükséges. 14 éves kortól várom a hölgyeket, nincs szükség tapasztalatra, lépésről lépésre tanuljuk meg együtt a könnyen követhető mozdulatokat, hogy mindenki jól érezze magát.”
Az órák a Német Demokrata Fórum Kistermében (Nagyszeben, G-ral Magheru u., 1-3. sz.) kerülnek megrendezésre, így a létszám korlátozott ( max. 15 fő).
Jelentkezni Google Forms űrlap kitöltésével lehetséges.
Az aerobik története
Az aerobik, mint zenére végzett mozgásos tevékenység, alapjait tekintve megegyező, de céljaiban eltérő két különböző ágra osztható fel.
A fitneszaerobikra jellemző, hogy a résztvevok csoportos formában, az óravezető által folyamatosan, zenére bemutatott lépés-szökdelés kombinációkat, és különböző erősítő-tónusfokozó, valamint nyújtó hatású gyakorlatokat végeznek.
Célja, a különböző óratípusoktól függően a fizikai kondíció, elsősorban az aerob állóképesség fenntartása és fejlesztése, a fobb izomcsoportok erejének növelése, nyújtása valamint az optimális testösszetétel elérése.
Ezt az új mozgásformát Szécsényiné dr. Fekete Irén a Testnevelési Főiskola tanára 1981-ben San Diegoban sajátította el és 1983-ban Makray Katalinnal képezték ki az első fitneszaerobik óravezetőket Magyarországon.
A sportaerobik a fitneszaerobik órákból ered, azok módosított mozgásanyagára épül ún. nehéz elemekkel kiegészítve.
A versenygyakorlat lényege: a versenyző (edző) által kiválasztott zenére készített művészi előadású, kreatív koreográfia 1 perc 45 másodperces időtartamban. Ez rendkívül dinamikus, magas intenzitású aerobik specifikus mozgásanyagból és ún. nehéz elemekből áll.
Az első aerobik versenyt 1984-ben New Orleansban rendezték.
A különböző világszervezetek Világkupát 1989-tol, Világbajnokságot 1990-tol és Európa-bajnokságot 1994-tol rendeznek sportaerobikban.
A FIG 1994-ben alkotta meg első szabálykönyvét, és ebben az évben vette fel a sportaerobikot szakágai közé. Az UEG 1999-ben rendezte első Európa-bajnokságát.
A Magyar Aerobik Szövetség (MAESZ) 1991. december 13-án alakult. A MAESZ az I. Aerobic Országos Bajnokságot 1992. március 8-án rendezte.
Forrás: Magyar Torna Szövetség