A határon túli fiatal tehetségek felkutatása, támogatása, tehetséggondozó́-programokkal történő fejlesztése és mentorálása céljával jött létre a budapesti Fejes Művészeti Akadémia Egyesület.
Szerencsés találkozás
Egy Rösler pianínóval gazdagodott a nagyszebeni Művészeti Líceum, rögtön az iskolakezdés után. Ez nem véletlen, hanem egy szerencsés találkozás eredménye két ember között, akik mindketten a zeneművészetet szolgálják: Fejes Krisztina a budapesti zongoraművész és Kálmán Emese a nagyszebeni Művészeti Líceum zongoratanára. 2021 nyarán Udvarhelyen, a Bólyai Nyári Akadémia keretén belül, egy zongora-mesterkurzuson lett felvetve annak a lehetősége, hogy a Fejes Művészeti Akadémia a nagyszebeni iskolára is kiterjessze figyelmét.
Kálmán Emese zongoratanárnő, Avrigean Daniela Luminița, a Nagyszebeni Művészeti Iskola igazgatója és Fejes Krisztina zongoraművésznő, a Fejes Akadémia névadó-alapítója.
További együttműködés
A művésznő által vezetett egyesületnek, a tehetséggondozásban hosszútávú tervei vannak a Kárpát-medencében: mesterkurzusok-, összművészeti kiállítások- ás zenei fesztiválok szervezése. A pianínó zongorakottákkal együtt érkezett az iskola részére. Az egyesület munkatársa, Derzsi Pap Álmos hangszerész felhangólt három hangszert, és felmérte az iskola hangszerállományát. Avrigean Daniela Luminița a nagyszebeni líceum igazgatója támogatja a további terveket és reméli, hogy egy hosszútávu együttműködés elött állunk, ami elsősorban az iskola tanulóit segíti. A következő lépésben egy novemberi mesterkurzus megtartását tervezi a két partner, amelyet Fejes Krisztina művésznő fog bemutatni zenetanároknak és diákoknak. Rögtön ezután a kurzus résztvevői nagy élményben fognak részesülni, hisz a novemberi Ars Hungarica kulturális fesztivál keretén belül Fejes Krisztina zongoraszólóestjén vehetnek részt.
A nagyszebeni Művészeti Líceum hálásan köszöni szépen a Fejes Művészeti Akadémiának a szép ajándékot.
K.E.
Fejes Művészeti Akadémia
Fejes Művészeti Akadémia Egyesület 2020 nyarán Budapesten azzal a céllal jött létre, hogy a határokon túli fiatal tehetségeket felkutassa, támogassa, tehetség-gondozó-programokkal fejlessze és mentorálás megvalósításával iskolán kívüli formában, a tanintézményekkel együttműködve segítse művészeti pályájukat.
Az Egyesület művészeti képzési módjában liszti, dohnányi és bartóki magyar zongoraiskola vezérfonalával megújítva a mai korszellemhez igazodó új zenei képzést alkot. A képzési mód olyan impulzusokat ad a diákoknak, ami nyitottá és mai kor fiataljai számára érdekes formában, a tehetségüket kibontakoztatva hosszú távon minőségi alapot ad a további zenetanuláshoz és az utánpótlás neveléshez.