Új fesztivállal gazdagodik Nagyszeben, szeptember 15. és 17. között az Ars Sacra fesztivál egyházi kulturális műsorokat, szakrális művészetet, sétákat és idegenvezetéseket, valamint nyitott templomok napjait kínálja a nagyközönségnek. Hat történelmi egyház csatlakozott a HÍD Egyesület által kezdeményezett rendezvényhez, amelynek keretén belül nyolc templomot és a zsinagógát lehet meglátogatni. A fesztivál összes eseményére ingyenes a belépés.
Sajtótájékoztatót tartott az Ars Sacra Alapítvány a 2023-as Ars Sacra Fesztiválról, Budapesten. A sajtótájékoztatón részt vett Dragonits Márta, az Ars Sacra Alapítvány kuratóriumi elnöke, Kolek Ildikó, az alapítvány művészeti vezetője, Toroczkay Ilona, az alapítvány programigazgatója, valamint a fesztivál számos művészeti vezetője és meghívottak. Bejelentették, hogy az Ars Sacra Fesztivál 2023-ban a “Keresd a békét!” mottóval kerül megrendezésre. A fesztivál kiemelt célja, hogy a művészet segítségével felhívja a figyelmet a béke fontosságára.
A sajtótájékoztatón bemutatták a fesztivál programját, amely idén is gazdag és változatos. A nemzetközi fesztiválon több mint 400 program lesz megrendezve 88 településen, amelyek között koncertek, kiállítások, színházi előadások, irodalmi események, filmvetítések és tematikus séták szerepelnek.
Az Ars Sacra fesztivál kiemelt helyszínei 2023-ban Miskolc és az erdélyi Nagyszeben.
Az Ars Sacra nemzetközi vonalát képviselte Serfőző Levente, a HÍD – Szebeni Magyarok Egyesületének elnöke, aki Nagyszeben meghívójával érkezett a sajtótájékoztatóra. A 2007-es esztendő Európai Kulturális Fővárosa önkéntesen jelentkezett az idei fesztiválra, és mindent maguk szerveztek meg. Kilenc templomot, hat történelmi egyház képviselőit sikerült bevonniuk. A programsorozat tizenkét kulturális eseményből áll: hangversenyek, előadások, szakrális séták mellett öt kiállítással készülnek. Az erdélyi Nagyszeben egy igazi ökumenikus találkozó helyszíne lesz szeptemberben, négy nyelven: magyarul, németül, románul és angolul is megszólítják a közönséget.
A nagyszebeni programot és részleteket az újan elkészített honlapon lehet megtekinteni: Ars-Sacra.ro
Források: KrónikaOnline.ro, Magyar Kurír, Kultúra.hu, Magyar Nemzet