• Magyar
  • Román

VII. HUNGARIKUM Napok - PROGRAM

2016-06-11 17:14
Nagyszeben, 2016. július 1-3.

Az előző évekhez hasonlóan családias hangulatban, magyar jellegzetességek kerülnek bemutatásra, nem maradnak el a szabadtéri- és gyermekműsorok, a gulyásfőző verseny, a kiállítás megnyitók, a jurtaépítés, a kézművesek vására, az operett gála és a könyvbemutató. A Hungarikum Napok megszervezésével nemzeti értékeink bemutatását és ápolását szolgáljuk, kulturált kikapcsolódási lehetőséget biztosítunk közösségünknek és az idelátogatóknak. Meghívottaink között Szolnokról fogadunk vendégeket akik kiállítással, táncelőadással, gasztronómiai bemutatásokkal, operett- és magyar nóta előadással érkeznek Nagyszebenbe. Ugyanakkor, a Contact Mentálhigiénés Konzultációs Szolgálat partnerségével igyekszünk tovább fejleszteni Nagyszeben és Szolnok között a hivatalos kapcsolatokat.

promo 2016_500_b 

Péntek – július 1.

18:00 – Kiállítás megnyitó

Magyar gasztronómia - szolnoki és nagyszebeni képekben

Helyszín: Tanács Torony

19:00 – Hivatalos megnyitó, vendégeink: Szolnok képviselői

Helyszín: THALIA Nagyterem

• Tánc előadás (nép-, autentikus cigány- és modern táncok)

Magiszter Fényes Adolf Szolnoki Művészeti Szakközépiskola és Gimnázium

Helyszín: THALIA Nagyterem

• Nóta és Operett Gálaest

OPERETTISSIMO Együttes, Kolozsvár

Helyszín: THALIA Nagyterem

Szombat – július 2. - SZABADTÉRI MŰSOROK - Helyszín: Astra FALUMÚZEUM

08:00 - 16:00 - Gulyásfőző verseny

Meghívottunk: Csányi Sándor, Magyarország „gulyáskirálya”, Szolnok

09:00 – megnyitó

10 – 15 – gulyásfőzés, tánc és muzsika, kézműves bemutatók és vásár, júrta építés, íjazás, gyermekműsorok, játékok és versenyek, kóstolók, stb.

14:00 - gulyáskóstoló, zsűrizés, díjazás

10:00 – Transylvanicum versus Hungarikum

Helyszín: Astra FALUMÚZEUM – Multikulturális Pavilon

10:00 – 16:00 - Kézműves vásár és bemutatók

10:00 – 16:00 - Sörkóstolók – Igazi Csíki Sör, Székely Sör

10:00 – Jurtaépítés és íjazás - Kalibáskő Erdei Iskola

11:00 – Kőleves – gasztronómiai előadás gyermekeknek és felnőtteknek

Bemutatják: Gazdag Erzsébet és Demeter Ferenc

12:00 – Néptánc előadás - Fenyőcske Néptáncegyüttes, Sepsiszentgyörgy

14:00 – Nóta és operett előadás

Meghívottak: Tamon Erika nótaénekes és Farkas Olivér nóta és operett énekesNótakincs Művészeti Egyesület Szolnok

Vasárnap – július 3.

11:00 – Kiállítás megnyitó

"Nélküle fű sem nőtt ..." – Carola 1910, Kurátor: Szebeni Zsuzsa

Helyszín: REFORMÁTUS Templom Galéria

12:00 – 15:00 – Szabadtéri műsorok

Helyszín: Astra FALUMÚZEUM

13:00  - HÍR védjegy  alatt álló „ Alföldi marhagulyás csipetkével” és Gulyáspogácsa

Csányi Sándor gasztronómiai előadása, Magyarország „gulyáskirálya”, Szolnok

Helyszín: Astra FALUMÚZEUM

14:00 - János Vitéz jelenet

Előadja az Anacronism Lovagrend, Nagyszeben. Rendező: Szegedi László

18:00 – Könyvbemutató

Szucher Ervin – Toronyba zárt anyanyelvünk

Helyszín: HABITUS Könyvesbolt

 19:00 – SZOLNOK bemutatása – dr. Molnár Beáta filmvetítéssel egybekötött előadása

 Helyszín: HABITUS Könyvesbolt

19:30 – Nóta és operett előadás

Meghívottak: Tamon Erika nótaénekes és Farkas Olivér nóta és operett énekes,

Nótakincs Művészeti Egyesület Szolnok

Helyszín: HABITUS Könyvesbolt

 * minden előadásra a belépés ingyenes

** a műsorváltoztatás jogát fenntartjuk

 
 
 
Oldal teteje