• Magyar
  • Román

Öveges József és Vermes Miklós Fizikaversenyek

2017-04-10 17:52
III. forduló, országos döntő

Az Erdélyi Magyar Műszaki Tudományos Társaság (EMT) 2017. április 8-án szervezte meg az Öveges József és Vermes Miklós Fizikaversenyek országos döntőjét Marosvásárhelyen, a Bolyai Farkas Elméleti Líceumban. A verseny programja a megnyitóval kezdődött, melyet követően a diákok írásbeli megmérettetésen vettek részt, majd ezt követte egy érdekes kísérletsorozat, melyet Dr. Karácsony János (a BBTE, Fizika Karának ny. előadótanára) mutatott be Kísérletek fénnyel címmel.

Fizikaverseny 02_b

A programot az eredményhirdetés zárta, ahol a legjobb eredményeket elért diákokat díjazták az alábbiak szerint:

VII. osztály (Öveges József Fizikaverseny)

I. díj – Máté Ditmár, Jósika Miklós Elméleti Líceum, Torda, felkészítő tanára: Péter Erzsébet;

II. díj – Szilágyi Botond, Bolyai Farkas Elméleti Líceum, Marosvásárhely, felkészítő tanára: László József;

III. díj – Dimén-Varga Ábel, Tamási Áron Gimnázium, Székelyudvarhely, felkészítő tanára: Székely Zoltán;

Dicséret – Vass Péter, Bolyai Farkas Elméleti Líceum, Marosvásárhely, felkészítő tanára: László József;

VIII. osztály (Öveges József Fizikaverseny)

I. díj – Árva Norbert, Ady Endre Elméleti Líceum, Nagyvárad, felkészítő tanára: Bogdán Károly;

II. díj – Kondráth Andrea, Mike Kelemen Elméleti Líceum, Sepsiszentgyörgy, felkészítő tanára: Kolumbán Sz. Laura;

III. díj – Divin Judit, Ady Endre Elméleti Líceum, Nagyvárad, felkészítő tanára: Bogdán Károly;

Dicséret – Orosz Katalin, Bartók Béla Elméleti Líceum, Temesvár, felkészítő tanárai: Bartók Zita, Ilonczai Zsolt;

IX. osztály (Vermes Miklós Fizikaverseny)

I. díj – Márton Tamás, Tamási Áron Gimnázium, Székelyudvarhely, felkészítő tanára: Székely Zoltán;

II. díj – Csutak Dávid, Székely Mikó Kollégium, Sepsiszentgyörgy, felkészítő tanára: Bartha Erzsébet;

III. díj – Bálint Zsuzsánna, Tamási Áron Gimnázium, Székelyudvarhely, felkészítő tanára: Gagyi Anna;

Dicséret – Roth Apor, Székely Mikó Kollégium, Sepsiszentgyörgy, felkészítő tanára: Bartha Erzsébet;

Fizikaverseny 01_b

X. osztály  (Vermes Miklós Fizikaverseny)

I. díj – Damó Ferenc, Bolyai Farkas Elméleti Líceum, Marosvásárhely, felkészítő tanára: László József;

II. díj – Salánki Miklós, Ady Endre Elméleti Líceum, Nagyvárad, felkészítő tanára: Bogdán Károly;

III. díj – Ferencz Dániel, Bolyai Farkas Elméleti Líceum, Marosvásárhely, felkészítő tanára: Szász Ágota;

Dicséret – Socaciu-Lendvai Márk, János Zsigmond Unitárius Kollégium, Kolozsvár, felkészítő tanára: Popa Márta;

XI. osztály  (Vermes Miklós Fizikaverseny)

I. díj – Puskás Dávid, Bolyai Farkas Elméleti Líceum, Marosvásárhely, felkészítő tanára: Szász Ágota;

II. díj – Szakács Zoltán, Bolyai Farkas Elméleti Líceum, Marosvásárhely, felkészítő tanára: Szász Ágota;

III. díj – Kovács Gergő, János Zsigmond Unitárius Kollégium, Kolozsvár, felkészítő tanára: Popa Márta;

Dicséret – Kozma Tamás, Ady Endre Elméleti Líceum, Nagyvárad, felkészítő tanára: Bogdán Károly;

A felsorolt, legjobb eredményeket elérő VIII.-XI. osztályos diákok részt vehetnek a versenyek magyarországi döntőin, melyeket társszervezeteink, az Eötvös Loránd Fizikai Társulat Egerben, illetve a Vermes Miklós Alapítvány Sopronban szerveznek meg.

Ezúton is köszönetet mondunk a Bolyai Farkas Elméleti Líceum igazgatóságának és a fizika katedra közösségének, hogy szerepet vállaltak a versenyek országos döntőinek zökkenőmentes lebonyolításában.

Pap Tünde, programszervező

Fizikaverseny_b

 
 
 
Oldal teteje